بسم رب الزهرا [س]

حق ازدواج و انتخاب همسر

زن در انتخاب همسر آزاد است و می تواند با مرد دلخواه خود ازدواج کند اما مشورت با نزديکان بويژه با پدر از آداب پسنديده در ازدواج اسلامی است تا آگاهانه بتواند همسر ايده آل خود را انتخاب کند ؛ البته برای دختران مجرد جلب رضايت ضروری است . نبی اکرم [ص] در ازدواج فاطمه [س] با حضرت علی [ع] به اصل مشورت و تبادل نظر متوسل می شود ؛ به طوری که فرمود : (( دخترم فاطمه ؛ پسر عمويت علی [ع] از تو خواستگاری نموده است : پاسخ تو چيست ؟ )) فاطمه [س] به پدر احترام می کند و عرض می کند : ((نظر شما چه می باشد . ))   پيامبر فرمود : (( اذن الله فيه من اسماء))  از آسمان اجازت فرمود فاطمه گفت : ((  رضيت بما رضی الله لی و رسوله )) خشنودم به آنچه که خدا و پيامبر او برای من رضايت دادند .

بطوری که ملاحظه می شود ؛ نبی اکرم [ص] با وجود آنکه از طرف حق تعالی اذن داشت و از طرفی به بی بديل امام علی [ع] آگاه است ؛ با دخترش در امر ازدواج مشورت می کند و با اين حرکت ظريف و سنجيده می خواهد به مردم بفهماند که از دست سنت دوران جاهليت دوری کنند و والدين بدون مشورت و رضايت دختران در انتخاب همسر اقدام نکنند و اين بزرگترين ميراث و درس عملی است از سيره ی بانوی بزرگ اسلام برای زنان جامعه اسلامی به جای مانده است .

 

         پيشاپيش ولادت حضرت زينب [سلام الله عليها ] رو تبريک و تهنيت عرض می کنم .

               

 و مطلب ديگه اينکه توی سال هزار و سيصد و . . . که مصادف با روز اول تير بود شازده پسری متولد شد 04.gif08.gif [مخلصيم] . و اون روز از شانسه اين شازده ؛ ولادت امام رضا [ع] هم بود 14.gif .  اسمه اين شازده که چون هم تولد امام رضا [ع] بود 01.gif و هم می خواستند يه جورايی با اسمه داداش بزرگش هماهنگ باشه انتخاب کنند ؛  اسمی ميون کل فک و فاميل رد و بدر و در آخر کشف و انتخاب شد با نام حميد رضا 09.gif05.gif که اين آقا حميد رضا اردتمند همه ست ؛ و نمی دونه چرا اين مطلب بيان و بازگو کرد 06.gif و از کسی انتظاری نداره 04.gifخودتون رو تو زحمت نندازيد .  08.gif  بله امروز روز جهانی ماست 22.gif .

و حرف آخرم اينکه اميدوارم که روز به روز که می گذره و به قولی ميتونيم بگيم از عمرمون کم می شه و به سنمون اضافه می شه تنها چيزی که از خدا می خوايم اين باشه که : اول پاکمون کنه بعد خاکمون کنه . زياد حرف زديم ممنون از لطف و محبت همتون و  ما شرمنده ی تک تک تون هستيم و انشاءالله که بتونیم يه روزی تمام اين محبت ها رو جبران کنم .  با آرزوی توفيق . يا علی مدد . . .

/ 54 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی باقری

سلام / جواب شما در بلاگ يک عزيز و اسم بلاگتون باعث شد سر بزنم به اين بلاگ الحق که بلاگ زيبايست در جوابها ديدم جناب ليند هم ابراز عقيده فرمودند اين فرد که سنی هفت خط در لباس شيعه ميباشند هدفی جز خدشه دار کردن ساحت اهلبيت رو ندارند و شاهد سخنوريهاشون در سايت تاک هستيم و اونجا ملت رو مفيوض ميفرمايند اما از اونجا که برای انجمن مذهبی آنجا مدير لايق انتخاب کرديم از گذاف گوييهای ايشان اندکی راحت شديم ولی ميبينم انقدر حقوق ميگيره که اونجا نشد چرت بگه بياد جاهای ديگه بگه /شرمنده لازم بود تذکر بدم

مينا

با ۵-۶ روز تاخیر، مبارک باشه:)

heidar

سلام حميد جون : اصولآ وقتی يه جوان مجرد صحبت از ازدواج و سنت پيغمبر و از اين حرفا می کنه معنيش می تونه اين باشه که داره از بلاگش به همه جای دنيا love ارسال می کنه .... کارت عروسی يادت نره حميد جون .....درمورد دعای آخرت هم بايد بگم می تونم قسمت دوم دعات رو اجابت کنم :)) ... زياد نخند مسواک گرون می شه ... ياعلی

آشنا

سلام دوست عزيز انشاء الله كه سلامت هستين، زحمت كشيده بودين و به وبلاگ خرابه آشنا سري زده بودين، پيام تسليت شما رو دريافت كردم، صميمانه ازتون ممنونم، خدا به شما جزاي خير عطا كنه انشاء الله، ملتمس دعا هستم و در پناه خدا.

عمه خانوم

میشه لطف کنید آمار وب لاگم رو درست کنید ؟

s.hossein

سلام ممنون از لطفتان باز منتظر حضورت هستم

عشق زيباي من

قبول باشه . اين حس رو از زبون کسی می شنوی که بعد از ۲۰ سال زندگی مشترکش همچنان همسرش رو عاشقانه دوست داره . بعد از ۲۰ سال . واقعا چرا دارم خاطرات اين عشق زيبام رو مو به مو تعريف می کنم ؟ قطعا برام شيرينه . نمی دونم چند سالته ولی می تونيم از تجربه های هم ديگه استفاده کنيم . قربانت Sweet Love ...

خيبرشکن

سلام ... حميد اقا تا به حال برای هيج احد البشری تو وبلاگ اینجوری ننوشتم ... «« لذت دو عالم رو بردم با اون عکس عشقم ؛ محبوبم ؛ مرادم و ... می خوامت هوارتا ... يک بزرگواری کن و اين ادرش و لوگوی مکتب الزهرا(س) رو با دست با برکت خودت تو وبلاگ ما هم بذار تا تا اخر عمر از لحاظ دعا بيمت کنم .. منتظرم يا علی

عروج

سلام عليکم...........چرا مطلب جديد ننوشته بوديد تا بعد در پناه حق.

عليرضا

سلام. تولد؛ تولد؛ تولدت مبارک. ای بابا ما رو چه به اين مسخره بازی ها! اما گذشته از شوخی انشاءالله که تا زمان ظهور آقا امام زمان (عج) زنده باشی و در رکاب آن حضرت شهد شيرين شهادت را به چشی. اللهم عجل لوليلک الفرج. ياعلی، التماس دعا.