بسم رب الزهرا [س]

 

معرفت منشاء عبادت سيره ی حضرت زهرا  [س]

مبدا و منشاء عبادت انسان و خضوع و خشوع او در برابر خداوند ، معرفت و ايمان او به پروردگار عالميان است . به هر ميزان که شناخت و ايمان قلبی قوی تر باشد ، عبادت از محتوا و جوهره ی بهتری برخوردار خواهد بود .

از نظر انسان عارف همه قدرت و توانایئها در اختيار خداوند است ، از اين رو ، انسان در اين حال همواره خود را محتاج و نيازمند خداوند می داند  و اعتراف ميکند که هر چه عبادت کرده است نتوانسته ، حق عبادت را به جا آورد .

حضرت فاطمه زهرا [سلام الله عليها] يکی ار مصاديق بارز انسان هايی است که خداوند را آگاهانه و عارفانه عبادت می کنند . معرفت و شناخت حضرت زهرا [سلام الله عليها] نسبت به معبودش چنين بود که به هنگام عبادت حتی خود را فراموش می کرد و بندگی خود را در پيشگاه الهی به بهترين وجه به اثبات می رساند و در عبادت و بندگی تا آنجا پيش می رفت که حسن بصری درباره ی عبادت آن حضرت می فرمايد :

در ميان اسلام ؛ کسی عبادت تر از فاطمه [سلام الله عليها] نبود ،

آنقدر به عبادت می ايستاد که پاهايش ورم می کرد .

 السلام علیک یا فاطمه الزهرا س

 

« والسلام علی من اتبع الهدی »

/ 67 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علي شــــــــــــــــــــــــــــــــــــايق

سلام// بازهم که نيومدی بابا کجايی مدتيه نيستی // جا داره يه معذرت خواهی بزرگ هم بکنم البته علتش رو تو وبلاگم هم نوشتم اميدوارم بهونه حسابش نکنين من حتی نمی تونستم صفحه پيامها رو باز کنم امروز در اولين فرصت اومدم جواب گل و دوستای خوب و ناز و مهربونم رو بدم الهی فدات شم رفيق با محبتم // يا حق امام حسن مجتبی عليه السلام پشتيبانتون

سید مجید

و هو الحکيم. سلام دوست من. آپديت نکردی؟ من آپديت کردم. خوشحال میشم که بیایی موفق باشي

سلام بر مهدي به هنگام نمازش

سلام ممنون از ابراز محبت شما دوست عزيز ..........خداوند شما را از سربازان آنحضرت قرار دهد ...من فردا مهمان امام رضا هستم .....تقديم به شما دوست عزيز :......................................... گنبد طلات امام رضا قلب منو جلا ميده****کاسه های طلايی سقاخونت شفا ميده

ak

سلام جانم خسته نباشيد خیلی خوب بود یه وبلاگ نویس دیگه می خواهد از عروسی زهرا(س)بنویسه شما هم بیائیدو نظر بدین ممنون می شم . خئانگهدارت

خاكسار ميكده

يا حسين .ع. سلام داداش‌جونم. کجايی برادر؟! کی می‌خوای دست به قلم بشی؟ منتظريم. اومدم حال و احوال کنم. التماس دعا و يا علی .ع.

خــود گــُـم کـــرده

سلام؛ من آدم خوبی نيستم ولی کشته مرده خانم فاطمه هستم ولی ميدونم که از من راضی نيست. بمن هم سر ميزنيد؟ يا حق

خاكسار ميكده

يا حسين .ع. سلام برادر مهربونم. خوبی عزيزم. اومدم حال و احوالپرسي كنم و شهادت جانگداز مولامون حضرت امام جواد .ع. رو كه فقط 25 بهار از عمر مباركشون گذشته بود، تسليت بگم. سربلند و آسمونی باشی. التماس دعا و يا علي .ع.

خاكسار ميكده

يا حسين .ع. سلام داداش‌جون گلم. بزرگوار مهربون. این دفعه اومدم یه تبریک جانانه واسه یه مناسبت جانانه‌تر بگم! بخاطر فرارسیدن سالروز مبارکترين پيوند آسمانی تنها زوج عصمت اميرمؤمنان مولا علي .ع. و دردانه‌ي صدف هستي، حضرت صديقه‌ي طاهره .س. داداش‌جون این مناسبت فرخنده بر همه شيعيان و دلدادگان اهل‌بيت پاك .ع. خصوصا شما عزیز دلم مبارك باد. بما سر نمی‌زنی؟!!! التماس دعا و يا علی .ع.

خاکسار آستان علی

سلام عليکم. خيلی وقت بود اينجا نيامده بودم. امروز توفيق شد سر زدم. قالب نو مبارک! آپديت نمی کنيد؟ يا علی