بسم رب الزهرا [س]

ادامه حيات بعد از ولادت حضرت زهرا [سلام الله عليها ]

شايد حق حيات بعنوان اولويت در حقوق عمومی زن به نظر غير منتظره باشد اما نگاهی به نگرش در عصر توحش و بربريت حق حيات برای زن قائل نبودند ، شکنجه کردن و کشتن او را زدودن ننگ از دامن جامعه می دانستند ، بطوريکه مطابق با اسناد و شواهد تاريخی حدود ۹۰ درصد افراد قبائل و طايفه ها برای زن حق حيات قائل نبودند و اگر هم احيانا چنين حقی را برای زنان در نظر می گرفتند ، تنها برای ارضاء شهوت و رفع نيازهای جنسی بود ، امــــــا سند حيات به وجود مبارک فاطمه الزهرا [س] حديث قدسی است که خدای حکيم می فرمايد :

[لولا فاطمـه لما خلقتکما] يعنی اگر فاطمه [س] نبود وجودهايی چون حسن و حسين [عليها السلام] نبودند ، به همين خاطر رسول خدا [ص] فرمودند [فاطمه ام ابيها] يعنی : فاطمه [س] مايه ی حرکت وجودی عالم و انتقال فيض جاريه ولايت از رسالت به ولايت ائمه معصومين [عليها السلام] است .

فلذا خداوند متعال حضرت فاطمه [س] را بعنوان [کوثر] با خير کثير به رسولش اعطاء کرد ، تا نشر و سريان رحمت الهی به واسطه ی وجود مبارکه او صورت گيرد . انتخاب زن بعنوان واسطه ی فيض نبوی به يک تعبير به خاطر اعتزاز مقام زن بوده است اگر چه در باطن اسرار و خزانه ی انوار فرقی بين زن و مرد خاندان علوی وجود ندارد و انتخاب فاطمه الزهرا [س] بعنوان حلقه ی فيض نبوی و علوی ، با شکوهترين درخشش هويت زن در تاريخ بشريت به حساب می آيد .

 

در ضمن .  .  .

 . . . و نمونه کل يوم عاشورا و کل الارض کرب و بلا را می توان در کشور عراق در مسجد سهله در کوفه در کربلا در سامرا در کاظمين در چند روز اخير توسط دژخيمان و ستمگران نسبت به اسلام و شيعه و جنايت های هولناک آنها در زندانهای ابو الغريب به بهانه حمايت از حقوق بشر را به طور واضح ديد .

فلذا هر خونی که در هر جا و هر مکان توسط ستمگرانی که  نسبت به مردم ستمديده و بی گناه ريخته می شود گويی همان خون حق است و آن خون پايمال نمی شود و بلکه آشکار و آشکارتر نيز می شود . 

 

سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری [عليها السلام] مبارک باد  . 

emam-hasan-askari.jpg   

/ 46 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
tahmineh

سلام.....قصد به زور کردن ندارين؟؟؟با اجازتون ميخواهم وبلاگتون را لينک کنم.....اگه بهم اجازه بديد ممنون ميشم.....التماس دعا.....يا زهرا

الهدي

سلام.جديد نمی نويسيد؟؟؟

zoljanah

سلام خيلی وقته به روز نکرديد منتظر مطلب جديدتون هستيم

عمه خانوم

شما هکم کردی يا جدی جدی هک شدم ! من نميتونم برم تو آی ديم ...

عمه خانوم

منو هک کردن .. يه ميل از يکی از بچه ها اومده بود باز کردم هک شدم ... حالا حواستون باشه اگه ميلی از من براتون اومد اصلا باز نکنين چون ميلم دست خودم نيست.

عمه خانوم

به اسم اونی که برا من ميل اومده بود احتمالاْ خودشم هک شده .. من ازش خبر ندارم ..

مجید صانعی

سلام دوست عزيز . وبلاگ بسيار مفيدی داريد . موفق باشيد و التماس دعا ....

...

فقط خواستم بگم دمت گرم! تو اين آتيش خانمان سوز اينترنت اين جور جاها مثل بهشت ميمونه.انشاءالله اجت با خود مادر...

س .م .ع .

راستی ممنون از اينم که ميون اين همه مداح رفتی سراغ <حاج محمد طاهری> که بز عکس خیلی‌ها هنوز ادب و نزاکت رو رعایت میکنه... *** ذکر حق دل را تجلی میدهد آه مجنون بوی ليلا ميدهد *** ***** ذکر حق دل را تجلی میدهد آه زهرا بوی مولا می‌‌دهد بعد گل گفتند همه پروانه‌ها آه مولا بوی زهرا می‌‌دهد ***** خیلی التماس دعا...